Ramowy plan dnia i jadłospis w Przedszkolu DO RE MI

Sprawdź ramowy plan dnia, czyli listę zajęć, które przygotowaliśmy dla naszych maluchów. Zobacz też jadłospis i dowiedz się, co zawiera menu na dany dzień w Przedszkolu.

owoce

Przykładowy jadłospis 16.10.2023-20.10.2023

Godziny Aktywność dziecka
6:30 - 8:30

Zabawy swobodne w sali indywidualne lub w zespołach w tym: tematyczne, manipulacyjne, ruchowe, konstrukcyjne, plastyczne, gry stolikowe.

Zabawy prowadzone pod kierunkiem nauczyciela: ruchowe, ze śpiewem, przy muzyce, integrujące grupę, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe.

Ćwiczenia poranne.

8:30 - 9:00

I śniadanie.

9:00 - 10:00

Zajęcia dydaktyczne, aktywność: językowa, społeczna, matematyczna, przyrodnicza, muzyczna, ruchowa, plastyczna, techniczna, teatralna.

Zajęcia dodatkowe.

11:00 - 11:30

II śniadanie.

11:30 - 13:15

Pobyt na powietrzu, w tym: gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe, ogrodnicze, zabawy swobodne, spacery, wycieczki.

Zabawy swobodne w sali według zainteresowań dzieci.

13:15 - 13:45

Obiad.

13:45 - 15:00

Ćwiczenia relaksacyjne, w tym słuchanie muzyki, literatury dziecięcej, opowiadań nauczyciela, gimnastyka relaksacyjna, ćwiczenia oddechowe.

Zabawy prowadzone pod kierunkiem nauczyciela, w tym dydaktyczne, badawcze, utrwalenie poznanych wierszy i piosenek, gry dydaktyczne.

15:00 - 15:30

Podwieczorek.

15:30- 17:00

Pobyt na powietrzu, w tym: gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe, ogrodnicze.

Zabawy swobodne w sali indywidualne i w zespołach, w tym tematyczne, manipulacyjne, konstrukcyjne, plastyczne, ruchowe, gry stolikowe.