Kompletowanie wyprawki dla przedszkolaka

Przed zakupem artykułów do wyprawki dla przedszkolaka należy upewnić się, jakie rzeczy dziecko będzie miało zapewnione na miejscu, a które należy zakupić oddzielnie. Pamiętaj też, że zawartość wyprawki zależy od wieku przedszkolaka. Nieco innych przyborów będzie potrzebował 3-latek, a innych 5-latek. Przed sporządzeniem listy zakupów zachęcamy do skontaktowania się z naszymi wychowawcami, którzy chętnie udzielą Ci niezbędnych wskazówek.

Co powinna zawierać wyprawka dla przedszkolaka?

W wyprawce dla przedszkolaka nie powinno zabraknąć akcesoriów takich jak:

• Szczoteczka, pasta do zębów, kubek
  • Ubrania na zmianę (majtki, skarpetki, spodnie/getry, podkoszulki/bluzki)
  • Pościel w rozmiarze 120/60 - prześcieradło z gumką, kołdra, poduszka (dla dzieci młodszych, które śpią w ciągu dnia)
  • Dla dziewczynek gumeczki, spinki, szczotka do włosów/grzebień
  • Wyposażenie na plac zabaw: peleryna, kalosze, spodnie nieprzemakalne lub kombinezon
  • W lecie: krem przeciwsłoneczny, nakrycie głowy

Wszystkie przedmioty trzeba również koniecznie podpisać. Dzięki temu wychowawca nie będzie miał problemu z odpowiednim rozdzieleniem elementów wyprawki, a artykuły nie zaginą, gdy maluchy będą się nimi wymieniać. Masz pytania dotyczące wyprawki dla przedszkolaka? Zadzwoń do nas, postaramy się udzielić Ci przydatnych porad.

przybory przedzszkolaka