Oddziały Terapeutyczne SI-DO

Oddziały terapeutyczne są przeznaczone dla dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym, wystawionym przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Nasze oddziały terapeutyczne specjalizują się w terapii dzieci z autyzmem.
Każdy oddział zapewnia opiekę i terapię dla czwórki dzieci, które znajdują się pod opieką dwóch nauczycieli-terapeutów.

Dzieci uczą się podstaw komunikacji, przyswajają zasady funkcjonowania w grupie, uczestniczą w indywidualnych i grupowych zajęciach terapeutycznych.

Oddziały terapeutyczne funkcjonują w godzinach 8.30-13.30.

Co to jest autyzm?

Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym, które wpływa całościowo na rozwój i funkcjonowanie człowieka.
Pierwsze sygnały nieharmonijnego rozwoju występują już we wczesnym dzieciństwie i często są bagatelizowane, bo przecież "każde dziecko rozwija się w swoim tempie". Tutaj jednak kluczowa jest szybka diagnoza, bo im szybciej zaczniemy pracować, tym większe szanse na wyrównanie deficytów rozwojowych.

Co powinno niepokoić rodzica?

• izolowanie się od otoczenia
  • brak lub słaby kontakt wzrokowy
  • niechęć do przytulania się
  • brak mowy
  • powtarzanie wyrazów lub zdań
  • brak reakcji na imię
  • zabawy stereotypowe np. układanie klocków czy puzzli kolorami, kształtami, w rządku itp.

Gdzie udać się po pomoc?

Rodzicu! Jeśli podejrzewasz, że Twoje Dziecko rozwija się nieprawidłowo, udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Możesz zostać skierowany do poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie psycholog oraz pedagog przeprowadzą szereg spotkań, rozmów, testów. Konieczna będzie wizyta u psychiatry dziecięcego. Aby diagnoza była pełniejsza, możesz skonsultować się z neurologiem oraz terapeuta SI.

Oferta Terapeutyczna

Naszym Podopiecznym oferujemy kompleksową terapię, zgodną z orzeczeniem o kształceniu specjalnym.

Terapia pedagogiczna

Terapia integracji sensorycznej